Mesiac september v 1.B

V septembri 2021 naša škola privítala nových prvákov. Trieda 1.B je jednou z troch tried, ktoré sú z kapacitných dôvodov umiestnené v KD. Chodia do nej šikovné deti. V prvý mesiac školského roka sme sa v ŠKD okrem vzájomného spoznávania venovali viacerým zaujímavým témam. Jednou z nich bola dopravná výchova. Okrem rozhovoru, upevňujúcom znalosti detí, sme si spoločne vyrobili malý plánik mesta v cestami. Ten sme použili na precvičovanie naučených pravidiel cestnej premávky formou hry v skupinkách. Pomohli nám malé autíčka aj rôzne figúrky, predstavujúce chodcov. Nezabudli sme na tému „Jeseň“ . Pozrite, aké pekné 3D hrozno deti vyrobili z papiera. Jemnú motoriku si precvičili aj pri vytváraní obrázkov jablka, hrušky a tekvice. Išlo o techniku, vyžadujúcu veľa trpezlivosti. Deti pri nej najprv robili drobné guľôčky z krepového papiera, ktoré následne lepili na šablónu ovocia.

Deti majú radi zvieratká. Vyrobili si pekné 3D líšky a sovičky z roliek od toaletného papiera.

Nakoľko sa naša škola zapojila do projektu „Záložka do knihy spája školy“ , aj žiaci 1.B triedy vyrábali záložky do knihy pre deti z partnerskej školy. Na jednom z obrázkov môžete vidieť, aké pekné záložky spravili.

K jeseni neodmysliteľne patria aj šarkany. Každé z detí si spravilo svojho vlastného šarkana. Niektoré vznikli zlepením trojuholníkov a následným nalepením očí a úst, iné sú namaľované. Nezostali sme len pri navrhovaní vlastného šarkana. Spoločne sme si v rámci Šarkaniády boli púšťať lietajúce šarkany na hrádzi. Užili sme si veľa zábavy.