Lotyšsko

HEALTHY EUROPEAN STUDENT- Lotyšsko

1. – 7. marca 2020 sa uskutočnili mobility žiakov v rámci projektu Erasmus+ do Jelgavy v Lotyšsku.

Zúčastnili sa Matúš B., Adam Z., Kristína E., Lea T. a Alexander B.  Sprevádzajúci pedagógovia Ing. Daniel Kučerka, PhD. a Mgr. Dušan Vajdík.

Žiaci boli počas mobility ubytovaní v rodinách. Aktivity boli zamerané prevažne na športové súťaže, rôzne kvízy a kreslenie žiakov na tému projektu v medzinárodných tímoch.

Nechýbala ani prehliadka botanickej záhrady a skleníkovej farmy v Rige. Naučili sa veľa vecí o starostlivosti rastlín. Na hodine chémie vyrábali zubnú pastu a osvojili si veľa užitočných informácií o rôznych chemikáliách.

Vzhľadom k tomu, že tento projekt je zameraný na zdravie a o zdravý životný štýl, žiaci si počas športového dňa zahrali futbal v zmiešaných skupinách a mali rôzne športové aktivity. Na konci dňa vyhlásili výhercov.

Nechýbala ani celodenná prehliadka Jelgavy a návšteva múzeií, historických pamiatok a najslávnejších miest. Na konci týždňa zosumarizovali, čo sa naučili o zdravom životnom štýle, čo sa im úspešne podarilo obhájiť v rámci súťaže. V skupinách mali skladať ľudské telo, z časopisov mali vystrihovať obrázky k téme a vytvoriť tak výživový jedálniček a pyramídu zdravej výživy.

V priebehu mobility sa žiaci zoznámili okrem školských aktivít aj so životom v lotyšských rodinách, ktoré im pripravili podvečerný a večerný program. Z Lotyšska odchádzali s dobrou náladou, bohatší o skúsenosti a s nezabudnuteľnými zážitkami.