Korčuliarsky výcvik

V zdravom tele, zdravý duch. Pod týmto sloganom sa na zimnom štadióne v Avion nákupnom centre v Bratislave dňa  25. 03. 2022 začal a 04. 04. 2022 skončil korčuliarsky kurz pre našich žiakov  3. – 4. ročníka  ZŠ Rovinka. Väčšina žiakov už mala korčuliarske zručnosti, ďalšia polovica žiakov, mala prvotný kontakt s ľadom, prípadne vedeli na ľade stáť.

Pod vedením skúsených trénerov  z hokejového klubu zvládli títo žiaci základy korčuľovania.

Vďaka trénerke začiatočníci zasa zdokonalili svoje zručnosti, rozvinuli si koordinačné schopnosti, pohotovosť a obratnosť na ľade. Precvičili základné rovnovážne cvičenia a hry na ľade – kĺzanie, padanie – vstávanie, brzdenie, obraty, otočky, základy techniky – korčuľovania vpred, vzad, prekladanie.

Najšikovnejší korčuliari ukázali svoje zručnosti v záverečných súťažiach: slalom pomedzi kužele, prenesenie lopty, zbieranie pukov.

Slávnostným udeľovaním korčuliarskych medailí bol kurz korčuľovania ukončený, žiaci sa poďakovali trénerom.

Verím, že radosť z korčuľovania v detských očiach bola veľkým zadosťučinením, tak pre trénerov ako aj pre nás.  Všetkým zúčastneným patrí veľká vďaka.

Jozef  Bachratý