MSR 2019 v malom futbale Základných škôl

MSR 2019 v malom futbale Základných škôl

Dňa 17.6.2019 sme sa prvýkrát zúčastnili Majstrovstiev Slovenska v malom futbale Základných škôl. V kategórií žiakov U8 sme sa ocitli v skupine spoločne so ZŠ sv Gorazda z Nitry a ZŠ Závodie zo Žiliny. Nakoľko sa majstrovstiev zúčastnili iba 3 školy, každá škola hrala 4 zápasy.

V prvom meraní síl sme odohrali zápas proti ZŠ sv. Gorazda. Po katastrofálnom hernom výkone sme dokázali vyhrať 2:1. V druhom zápase sa proti nám postavili chlapci zo Žiliny, ktorí boli silnejším súperom. Po veľmi vyrovnanom boji sme nakoniec nedokázali súperovi streliť gól a prehrali sme 1:0.

V odvetných zápasoch sme začali v lepšom hernom prejave. Zápas proti ZŠ sv. Gorazda sme vyhrali jednoznačne 0:5. Ak sme chceli pomýšľať na celkové prvé miesto, potrebovali sme v poslednom zápase proti Žiline vyhrať o 2 góly. Opäť sme videli veľmi vyrovnaný zápas, so šancami na oboch stranách. V polovici zápasu sme sa dostali do vedenia po peknej akcii Balážom. Blížil sa koniec zápasu a s ním aj naša šanca na majstrovský titul. Avšak všetko sa zmenilo v poslednej minúte, keď obranca fauloval nášho Adama TahuMichal Bem s penalty rozhodol o našom triumfe 2:0.

Pre sezónu 2018/2019 sme sa stali Majstrami Slovenska v kategórií U8. Fantastické!!!

ZŠ Reprezentovali : Patrik Achberger, Patrik Řepka, Rastislav Pytel, Adam Ševčík, Matúš Šimo, Filip Petro, Jakub Baláž, Adam Taha, Michal Bem, Simon Agalarev, Matúš Rudy

ZŠ Rovinka vs ZŠ sv. Gorazda NR 2:1- Taha, Baláž

ZŠ Rovinka vs ZŠ Závodie ZA       0:1

ZŠ Rovinka vs ZŠ sv. Gorazda NR  5:0- Baláž, Agalarev 2, Ševčík, Petro

ZŠ Rovinka vs ZŠ Závodie ZA   2:0- Baláž, Bem

Ďakujem hráčom za skvelú reprezentáciu školy a taktiež rodičom za skvelú podporu !

Mgr. Dušan Vajdík