Mesiac apríl v ŠKD 1.C

Mesiac apríl v 1.C

Veľká noc a veľkonočné tradície, Deň Zeme a ekológia – to sú hlavné témy, na ktoré sme upriamili v 1.C svoju pozornosť v mesiaci apríl. V ŠKD sme vyrábali rôzne veľkonočné dekorácie, každý si vymaľoval svojho veľkonočného zajačika, ktorého si potom domov odniesol v malom košíčku z penovej gumy a nezabudli sme ani na zdobenie veľkonočných vajíčok. 22. apríla oslavujeme Deň Zeme. Už aj my prváci vieme, že svojimi aktivitami výrazne zasahujeme do toho, ako vyzerá príroda okolo nás. Každý jeden z nás môže prispieť k tomu, aby naše životné prostredie bolo pekné a aby sme ho zachovali v dobrom stave aj pre ďalšie generácie. Jednou z ciest, ako pomôcť našej planéte, je aj recyklácia odpadu. V našej triede sme si tentokrát zvolili za materiál rolky od toaletného papiera. Z roliek sme si každý vyrobili a ozdobili hračku „ Korytnačka HOP do pohárika“ – ( z rolky od toaletného papiera sme si spravili pohárik, na ktorý sme pripevnili špagátik s malou korytnačkou. Cieľom hry je vyhodiť korytnačku do vzduchu a chytiť ju do pohárika) , tiež sme si spravili stojan na perá a farbičky, vázičky a do vázičiek sme nezabudli spraviť jednoduché kvety z farebných servítok.