Prednáška

Dňa 10.5. 2018 sa naše dievčatá  (vybranej vekovej kategórie – 12 až 13- ročné) zúčastnili prednášky v rámci projektu „ČAS PREMIEN“ pod názvom „Na ceste k ženskosti“ pod vedením p. učiteľky Málekovej, ktorá je na škole koordinátorkou VÝCHOVY K MANŽELSTVU A  RODIČOVSTVU.

Prednášku viedla pani Gabika Hurbanová. Chlapci mali prednášku pod názvom „Na ceste k mužnosti“.

Obdobnú prednášku mali aj naši starší žiaci  ( 14 až 15 -roční).Ich prednáška niesla názov

„CHLAPCI SÚ Z MARSU A DIEVČATÁ Z VENUŠE“.

Projekt je obsahovo zameraný na výchovu k ochrane reprodukčného zdravia a pomoc pri pochopení vývojových zmien i rizikových faktorov súvisiacich s obdobím tzv. puberty.

Hlavným cieľom projektu je pomoc deťom v príprave  na obdobie dospievania, umožniť deťom chápať fyzické a psychické zmeny, ktorými budú prechádzať alebo už prechádzajú, a uvedomiť si, že tieto zmeny sú bežnou súčasťou ich vývoja.