Gastronomické tvorivé dielne

Dňa 27.9.2017 sa trieda 9.A s pani riaditeľkou a s pani učiteľkou Málekovou zúčastnili Gastronomických tvorivých dielní, ktoré sa uskutočnili na Súkromnej hotelovej akadémii a Súkromnej strednej odbornej škole v Šamoríne.

Žiaci si vypočuli prezentáciu a mohli sa inšpirovať pri výbere ďalšieho stredoškolského štúdia. Boli oboznámení s rôznymi odbormi, ktoré škola ponúka. Informovali sa o zahraničných stážach aj o certifikovaných kurzoch v cestovnom ruchu. Dozvedeli sa, že aj napriek tomu, že je škola súkromná, nie je spoplatnená.

Žiaci mali nielen možnosť vidieť ukážky zručností stredoškolských študentov v miešaní nápojov, príprave chuťoviek a zdobenie zákuskov, ale si ich aj sami vyskúšať. Napríklad si pripravili vlastný kokteil či ozdobovali perníky.

Stredoškolské profesorky a dokonca aj samotní študenti, ktorí navštevujú túto školu, ochotne našim žiakom odpovedali na otázky a bolo vidieť, že ich to baví a napĺňa.